Драма в „Арена Бургас“! Черноморец удържа Рилски спортист и е на финал за Купата (ВИДЕО)

Черноморец победи Рилски спортист със 75:73 (20:22, 17:8, 17:19, 21:24) с точна стрелба на Алекс Уайндие три секунди преди края във втория полуфинал в „Арена Бургас“ и се класира за финала в турнира за купата на България за първи път след дългогодишна пауза.

За последно Черноморец спечели трофея през далечната 1975 година. Утре (неделя) бургазлии ще се изправят от 18:00 часа срещу Спартак Плевен в големия финал за Купата на България за 2024.

Шон Смит бе най-резултатен за домакините със 17 точки, 14 борби и 2 асистенции. Травис Макконико допринесе за успеха с 15 точки, 7 борби и 7 асистенции, а Ладариен Грифин отбеляза 14 точки. Заради контузия срещата пропусна един от основните състезатели на Черноморец Христо Захариев.

Чавдар Костов се отчете с 15 точки и 3 борби за Рилски спортист, а Алън Арнет добави 15 точки и 5 борби.